Sandra Zenka

Jak zwiększyć efektywność menedżerów 4-krotnie?

Często jestem pytana jakie są najskuteczniejsze metody do pracy z menedżerami? Czy coaching jest na prawdę skuteczny? Czy lepiej zamówić szkolenie dla menedżerów? Czy jest sens połączyć szkolenia z coachingiem? W poniższym artykule przytoczę Ci wyniki badań z Unii Europejskiej, gdzie została zbadana skuteczność Coachingu.

 

Wiele badań wskazuje jasno, że coaching jest wielokrotnie bardziej skuteczny od tradycyjnych metod szkoleniowych. Poniżej przedstawiam wyniki badania przeprowadzonego przez Manchester Group, których opublikowany raport pokazuje niezbite dowody na skuteczność coachingu w organizacji:

poprawa relacji między pracownikami - 77%
poprawa pracy zespołowej - 67%
wzrost satysfakcji z wykonywanej pracy - 61%
wzrost produktywności - 53%
poprawa w jakości pracy - 48%

Ile kosztuje coaching w organizacji?. Czy opłaca się organizacjom inwestować w coaching dla swoich liderów i menedżerów?

Executive Coaching, czyli coaching skierowany do kadry zarządzającej kosztuje od 1000 zł do 3000zł za godzinę coachingu. Proces składa się z 6-9 spotkań z coachem, które odbywają się co 2-3 tygodnie, więc cały proces jest dużą inwestycją dla wielu firm. Najpopularniejsze badanie dotyczące zwrotu z inwestycji w coaching zostało przeprowadzone przez Metrix Global LLC i wykazało wśród firm z Fortune 500 zwrot z inwestycji w wysokości 529%. Dane dotyczące coachingu w organizacjach nie pozostawiają wątpliwości, co do skuteczności tej metodologii.

Największą efektywność wykazały programy łączone, czyli szkoleniowo-coachingowe. Łącząc te 2 metodologie produktywność menadżerów zwiększa się 4-krotnie bardziej niż po samych szkoleniach. Standardowe szkolenia podwyższyły produktywność menadżerów o 22%, a po rozszerzeniu programu szkoleniowego proces coachingu (8 indywidualnych sesji), produktywność menadżerów wzrosła o 88%.

Podsumowując, projektując skuteczny proces rozwoju w organizacji warto rozszerzyć metodologię szkoleniową o indywidualną pracę coachingową, ponieważ jak pokazują liczne badania znacznie wpływa to na zwiększenie efektywności menedżerów, co przekłada się na wyższy zwrot z inwestycji niż przy zrealizowanym procesie tylko szkoleniowym. Zyski z coachingu są również ?miękkie?, ponieważ zwiększa się satysfakcja, zaangażowanie i lojalność pracowników w organizacji.

 

Źródło:

https://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/files/Do_pobrania/PARP_MZN%202.pdf

Komentarze(0)

Cześć, nazywam się Sandra Zenka. Jestem Trenerem Biznesu i Coachem. Po 13 latach sprawdzania na sobie narzędzi dotyczących efektywności i rozwoju osobistego chcę podzielić się z Tobą tymi, które naprawdę działają. Na blogu piszę o świadomym kształtowaniu swojego życia i budowaniu marki osobistej. Jeśli szukasz narzędzi, które pomogą Ci podnieść jakość Twojego życia, wprowadzając nowoczesne strategie rozwoju w życiu i biznesie to ten blog jest dla Ciebie.

Obserwuj mój Instagram
Polub mój fanpage na Facebooku
Zobacz również
Kategorie BiznesMarka osobistaPewność siebie